Men 11 Yrs/Over 200m IM - Heats

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime R.T.FINA Pt 50100150
1.Xander Tovey12Co Coventry 2:34.58 + 0.87401 31.521:09.961:59.61
2.Kaiden Hitchins12Warley Wasps 2:37.27 + 0.85380 34.971:15.662:00.24
3.Leroy Shih12Co Birm'ham 2:42.12 + 0.67347 34.551:16.982:05.02
4.Dilanas Satavicius12Nuneaton 2:45.47 + 0.74327 36.531:20.742:11.34
5.Gabriel Thursfield11Boldmere 2:52.24 + 0.66289 36.011:20.642:14.01
6.Benjamin Hung12Co Birm'ham 2:53.54 + 0.82283 37.271:20.622:15.80
7.Joseph Agoston12Redditch 2:54.23 + 0.74280 38.761:22.642:15.60
8.Samuel Tan12Orion 2:55.60 + 0.66273 38.621:25.422:14.70
9.Jack White12Wyre Forest 2:56.22 + 0.58270 38.051:21.822:18.54
10.Harry Hayward11Nuneaton 2:57.05 + 0.58266 38.951:23.972:21.26
11.Sam Sigley12Leek 3:00.54 + 0.77251 37.001:22.852:19.62
12.Oliver Gunther12Walsall 3:03.66  239 39.991:27.212:22.81
 Filip Urbanski12Nuneaton DNC       
 Noah Cartlidge12Biddulph DNC       
 Jack Lewis12Walsall DQ        

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime R.T.FINA Pt 50100150
1.Finley Ferguson13Ledbury 2:33.89  406 32.912:33.891:57.97
2.Joshua Drury-Tew13Co Birm'ham 2:36.80 + 0.63384 31.441:12.972:01.20
3.Lucas Tavares13Sandwell 2:38.00  375 33.472:38.002:01.13
4.Jenson Pickett13Kingsbury 2:38.99  368 35.272:38.992:02.68
5.Theo Bruntlett13Nuneaton 2:40.16  360 35.252:40.162:04.90
6.Charlie Clewlow13Cosacss 2:41.65  350 34.912:41.652:04.94
7.Oscar Evans13Co Hereford 2:44.22 + 0.78334 35.841:21.412:07.91
8.Jacob Hill13Warley Wasps 2:44.84  330 32.432:44.842:05.16
9.Daniel Roche13Leamington 2:45.06  329 36.941:18.172:09.26
10.Oliver Larcombe13Boldmere 2:45.74 + 0.85325 34.441:16.302:07.91
11.Henry Foster13Bromsgrove 2:45.76 + 0.63325 34.391:17.672:08.37
12.Jack Harris13Chase 2:46.72 + 0.75319 35.101:16.322:10.25
13.Harry Stovin13Oswestry Ott 2:46.90 + 0.68318 36.621:18.642:09.59
14.Alfie Bonser13Wombourne 2:48.05 + 0.62312 36.541:23.322:10.83
15.Andrew Currie13Nuneaton 2:48.56  309 36.602:48.562:10.13
16.Luke Maher13Wolv\'hampto 2:52.43 + 0.73288 36.231:22.942:13.28
 Noah White13Oswestry Ott DNC       
 Hugo Gascoyne13Stourbridge DNC       
 Toby Marchant13Pershore DQ        
 Oscar Devaal13Biddulph DQ        

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime R.T.FINA Pt 50100150
1.Hugh Mason-Williams14Co Birm'ham 2:23.87 + 0.58497 29.281:07.701:50.67
2.Eamonn Djeridi14Royal Wolv 2:27.14 + 0.60465 29.941:08.191:53.97
3.Joseph Box14Co Birm'ham 2:28.35 + 0.69453 30.651:09.571:54.93
4.William Tonks14Boldmere 2:30.59 + 0.70433 33.551:13.951:55.47
5.Harley Sockett14Co Hereford 2:31.30 + 0.56427 31.251:10.841:57.62
6.Aled Lee14Co Birm'ham 2:31.75 + 0.81423 31.771:11.351:56.61
7.Julian Francisco14Co Birm'ham 2:31.84 + 0.60423 31.741:13.431:57.80
8.John Toogood14Newport 2:32.76 + 0.80415 33.421:10.811:58.87
9.Lewis Dickinson14Lichfield 2:33.24 + 0.70411 32.161:12.261:58.49
10.Samuel Macer14Co Coventry 2:34.60 + 0.79400 30.801:11.891:58.86
11.Henry Graddon14Co Birm'ham 2:35.57 + 0.76393 31.221:12.351:59.87
12.Layton Brown14Nuneaton 2:36.18 + 0.73388 34.121:12.302:00.65
13.Akaash Das14Oswestry Ott83:14.22 + 0.72202 41.031:25.912:30.27

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime R.T.FINA Pt 50100150
1.William Viney15Co Birm'ham 2:16.58 + 0.69581 29.251:04.251:44.33
2.Zachariah Dale15Newcastle St 2:18.32 + 0.64559 30.181:04.481:45.86
3.Jay Waite15Co Coventry 2:20.56 + 0.66533 29.451:07.861:48.53
4.Harvey Reed15Chase 2:20.99 + 0.72528 29.261:04.721:48.67
5.Cameron McQuade15Cosacss 2:21.66 + 0.69521 29.701:07.461:47.45
6.Oliver Greaves15Wrekin SC 2:22.18 + 0.83515 30.181:05.881:49.16
7.Charlie Rounce15Leamington 2:22.50 + 0.82512 29.291:05.761:49.19
8.Ben Gooch15Worcester 2:23.64 + 0.70499 29.121:06.841:49.82
9.Sebastian Ebanks15Chase 2:27.91 + 0.70457 30.161:08.021:53.84
10.Morgan Pugh15Co Hereford 2:28.18 + 0.81455 30.651:09.661:54.84
 Riley Perry15Redditch DNC       
 Patrick Dea15Co Coventry DNC       

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime R.T.FINA Pt 50100150
1.Cameron Wrapson16Co Birm'ham 2:14.29 + 0.72611 29.001:03.681:43.33
2.David Annis16Pershore 2:16.47 + 0.72582 28.251:02.631:44.85
3.James McClure16Co Coventry 2:16.88 + 0.73577 28.841:04.161:46.64
4.Jack Atkins16Boldmere 2:21.23 + 0.80525 29.251:05.971:49.36
5.Dominic Simpson16Nuneaton 2:27.38 + 0.63462 29.351:08.001:52.77

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime R.T.FINA Pt 50100150
1.George Smith18Leamington 2:08.25 + 0.76702 27.251:01.571:37.00
2.Ping Chi Lau20Co Birm'ham 2:10.38 + 0.68668 27.621:01.161:39.07
3.Andrew Jones18Royal Wolv 2:11.57 + 0.66650 27.811:01.951:40.30
4.Joe Stratton18Royal Wolv 2:14.98 + 0.72602 28.961:05.351:43.11
5.James Froggatt17Co Birm'ham 2:15.14 + 0.65600 28.981:03.881:44.01
6.Oliver Caddick17Chase 2:15.43 + 0.75596 28.981:03.361:44.13
7.Matthew Holland24Wolv\'hampto 2:15.73 + 0.69592 27.051:03.091:43.71
8.Matthew Evans25Chase 2:16.42 + 0.70583 27.671:03.141:44.51
9.Buddy Deakes18Newcastle St 2:17.62 + 0.69568 28.691:05.251:44.12
10.Patrick Heeks19Pershore 2:17.85 + 0.79565 26.911:01.271:44.76
11.Brooke Totney18Royal Wolv 2:18.15 + 0.79561 28.941:04.831:45.55
12.Jack Aldridge19Birm'ham Uni 2:19.19 + 0.66549 28.471:04.711:45.88
13.Daniel Jenkins18Boldmere 2:19.67 + 0.80543 29.381:05.531:47.65
14.Joe Ritson17Wrekin SC 2:20.06 + 0.69539 30.231:04.961:45.93
15.Tom Garner18Solihull 2:21.55 + 0.83522 28.691:07.911:49.06
16.Lucas Lawman20Warwick Uni 2:22.60 + 0.73510 28.351:04.201:46.16

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime R.T.BDPoints 50100150
1.Akaash Das14Oswestry Ott83:14.22 + 0.72374 41.031:25.912:30.27

UP